@MvPvg изнасяш сървъра извън BG и го заключваш с парола. Отделно нови потребители могат да влизат само с ходатайстване от някого... ако се издъниш се дъни и ...
@bgdn ubuntu е debian unstable. Риска да е счупи сега е малък, но го има. Поддържам 2 уеб сървъра с debian testing и до сега не са се чупили. Редовно ъпдейтвам