Hamaelleon
@man0l : а иначе за оптимизация, нормализация и т.н. ного ма влече тоя SQL ша знайш.. отново се присщам, че щях да ходя да се боря за сертификат, ама ...
doskias
2am, а аз се занимавам с PDO, sqlite, конвертиране на около 50к записа - обичам живота и среднощните "набези".
Hamaelleon
Добра е, заслужава си, препоръчвам.. освен това е от март 2008, т.е ново издание, освен общите неща има глави за Zend, Smarty, Pear, LDAP, SQLite и т.н. 1080 с.
Hamaelleon
@X7r3M1s7a: как стоят неща с разни модули и библиотеки като modRewrite, GD, imageMagick, cURL и т.н? гледам, че за разлика от host.bg имам и PostgeSQL, и C++
doskias
Един бърз въпрос - как да се направи SQL comparison case-INsensetive - пробвах с collate nocase ама не бачака винаги - друг вариант?
doskias
Нещо интересно за всички, които обичат да играят уеб базирани игри и да се занимават с MySQL.
http://mysqlgame4.appspot.com