aviatrix
добрее... подкарах Logstash да импортира и парсва nginx-логовете в ElasticSearch the result >
http://i.imgur.com/KUx7VRm.png
eMkyyy
Снощи в един магазин си джитках на лаптоп с Win10 ... то било голяма шитня...
hurmaqny
Купих на котката драскало да си точи ноктите, а тя тръгна да яде закачалката му... :|
blacksnoopy
10ти от 92 участника, fuck yeah
SaTaSi
В момента чета доста интересна книга за общуването в семейството, но някои неща силно ме смущават в нея. Относно сексуалното възпитание още от ранна възраст.
Bobdweller
Тъмна бира, цигара, малко меланхолия, супер приятната lounge музичка и... лека нощ.
eMkyyy
Lol лаптопа ми Неможе да хваща AC сигнал , но телефона може и в моята стая на 2.4ghz едва лови сигнала от рутера а на 5ghz хваща пълен сигнал с скорост на MAX .
Ние защото минахме през elastic search ама е мега зле, ние държим доста редове и търси бързо (ако говорим за fulltext search)
Nov 21 2015, 16:45колко зле? що ние го тествахме с около 40 милиона записа с parent child връзки и подобни се държеше много добре
също е важно и как си направиш индексите
Nov 21 2015, 21:19типовете, дали имаш computed полета, дали пазиш оригиналната стойност след индексация и на каква и колко машина/и имаш
Nov 21 2015, 21:20Самата информация я държим в mysql с tokudb, а в sphinx-а само нещата, по които се търси и имаме почти 500 милиона реда на един сървър 128GB ram, 32 CPU cores
Nov 23 2015, 21:54средно време за търсене е около 2 секунди, но някои от редовете са доста големи, сега сигурно ще се опитаме да го разделим на 2 сървъра.
Nov 23 2015, 21:56