@Intel Шапките имат малък проблем. Даже и ако си root трябва да изписваш пътя към /sbin. Примерно ifconfig - ще ти каже че го няма. /sbin/ifconfig - там си е.
Европейския съюз официялно глоби днес Intel с рекордните 1.06 милярда евро за експлоатация на монополисткото си положение ... маика им ше*ба ... малко им е